خاطرات یک دانشجوی دم بخت!!!

دوشنبه اول مهر:امروز روز اولی است که من دانشجو شده ام. شماره ی کلاس را از روی برد پیدا کردم. توی کلاس هیچ کس نبود، فقط یک پسر نشسته بود. وقتی پرسیدم «کلاس ادبیات اینجاست؟» خندید و گفت:بله، اما تشکیل نمی شه(!)و دوباره در مقابل تعجبم گفت که یکی دو هفته ی اول که کلاس ها تشکیل نمی شود و خندید.
با اینکه از خندیدنش لجم گرفت، اما فکر کنم او از من خوشش آمده باشد؛ چون پرسید که ترم یکی هستید یا نه. گمانم می خواست سر صحبت را باز کند و بیاید خواستگاری؛ اما شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زیاد نخندد!

--------------------------------------------------------------------------

دو هفته بعد، سه شنبه:امروز دوباره به دانشگاه رفتم. همان پسر را دیدم از دور به من سلام کرد، من هم جوابش را ندادم. شاید دوباره می خواست از من خواستگاری کند. وارد کلاس که شدم استاد گفت:"دو هفته از کلاس ها گذشته، شما تا حالا کجا بودید؟" یکی از پسرهای کلاس گفت:«لابد ایشان خواب بودن.» من هم اخم کردم. اگر از من خواستگاری کند، هیچ وقت جوابش را نمی دهم چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زیاد طعنه نزند!

-----------------------------------------------------------------------

چهارشنبه:امروز صبح قبل از اینکه به دانشگاه بروم از اصغر آقا بقال سر کوچه کیک و ساندیس گرفتم او هم از من پرسید که دانشگاه چه طور است؟ اما من زیاد جوابش را ندادم. به نظرم می خواست از من خواستگاری کند، اما رویش نشد. اگر چه خواستگاری هم می کرد، من قبول نمی کردم؛ آخر شرط اول من برای ازدواج این است که تحصیلات شوهرم اندازه ی خودم باشد!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جمعه:امروز من خانه تنها بودم. تلفن چند بار زنگ زد. گوشی را که برداشتم، پسری گفت: خانم میشه مزاحمتون بشم؟ من هم که فهمیدم منظورش چیست اول از سن و درس و کارش پرسیدم و بعد گفتم که قصد ازدواج دارم، اما نمی دانم چی شد یخ کرد و گفت نه و تلفن را قطع کرد. گمانم باورش نمی شد که قصد ازدواج داشته باشم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم خجالتی نباشد!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سه هفته بعد شنبه:امروز سرم درد می کرد دانشگاه نرفتم. اصغر آقا بقال هم تمام مدت جلوی مغازه اش نشسته بود، گمانم منتظر من بود. از پنجره دیدمش. این دفعه که به مغازه اش بروم می گویم که قصد ازدواج ندارم تا جوان بیچاره از بلاتکلیفی دربیاید، چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم گیر نباشد!

---------------------------------------------------------------------------

سه شنبه:امروز دوباره همان پسره زنگ زد؛ گفت که حالا نباید به فکر ازدواج باشم. گفت که می خواهد با من دوست شود. من هم گفتم تا وقتی که او نخواهد ازدواج کند دیگر جواب تلفنش را نمی دهم، بعد هم گوشی را گذاشتم. فکر کنم داشت امتحانم می*کرد، ولی شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم به من اعتماد داشته باشد!
---------------------------------------------------------------------------
چهارشنبه:امروز یکی از پسرهای سال بالایی که دیرش شده بود به من تنه زد؛ بعد هم عذرخواهی کرد، من هم بخشیدمش. به نظرم می*خواست از من خواستگاری کند، چون فهمید من چه همسر مهربان و با گذشتی برایش می*شوم؛ اما من قبول نمی*کنم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم حواسش جمع باشد و به کسی تنه نزند!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جمعه: امروز تمام مدت خوابیده بودم؛ حتی به تلفن هم جواب ندادم، آخر باید سرحرفم بایستم. گفته بودم که تا قصد ازدواج نداشته باشد جواب تلفنش را نمی دهم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم مسئولیت پذیر باشد!
--------------------------------------------------------------------------
دوشنبه:امروز از اصغرآقا بقال 2 تا کیک و ساندیس گرفتم. وقتی گفتم دو تا، بلند پرسید چند تا؟ من هم گفتم دو تا. اخم هایش که تو هم رفت فهمیدم که غیرتی است. حالا مطمئنم که او نمی تواند شوهر من باشد. چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم غیرتی نباشد، چون این کارها قدیمی شده!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پنچ شنبه: امروز دوباره همان پسره تلفن زد و گفت قصد ازدواج ندارد، من هم تلفن را قطع کردم. با او هم ازدواج نمی کنم؛ چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم هی مرا امتحان نکند!
---------------------------------------------------------------------------
دوشنبه: امروز روز بدی بود. همان پسر سال بالایی شیرینی ازدواجش را پخش کرد. خیلی ناراحت شدم گریه هم کردم ولی حتی اگر به پایم هم بیفتد دیگر با او ازدواج نمی کنم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم وفادار باشد!
---------------------------------------------------------------------------
شنبه: امروز یک پسر بچه توی مغازه ی اصغرآقا بقال بود. اول خیال کردم خواهرزاده اش است، اما بچه هه هی بابا بابا می گفت. دوزاریم افتاد که اصغرآقا زن و بچه دارد. خوب شد با او ازدواج نکردم. آخر شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زن دیگری نداشته باشد!
-----------------------------------------------------------------------------
یکشنبه: امروز همان پسری که روز اول دیدمش اومد طرفم. می دانستم که دیر یا زود از من خواستگاری می کند. کمی که من و من کرد، خواست که از طرف او از دوستم "ساناز" خواستگاری کنم و اجازه بگیرم که کمی با او حرف بزند. من هم قبول نکردم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم چشم پاک باشد!

---------------------------------------------------------------------------

ترم آخر : امروز هیچ کس از من خواستگاری نکرد. من می دانم می ترشم و آخر سر هم مجبور می شم زن اکبرآقا مکانیک بشوم.

نتیجه اخلاقی:بشین سر جات بابا کسی از تو خواستگاری نمیکنه یا همون صد نا بده آش به همین خیال باش...........!!!

زبانخدائیش دیدین بعضی از خترا ایریختین؟

بچه های دانشگاه کرج میدونید کی یو میگم که؟چشمکهییییییییی یادش بخیر چقدر افکار زاقارت و تابلوئی داشتخنده

ارادتمند:ژوپیناراحت

دووووووووشم درررررررررد میتونههههههههه

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آبجی کوچیکه

بابا آبجی تو هم دلت خوشه ها من امتحان عربی دادم دارم فعل دیپلم گرفتن رو صرف میکنم اونوقت تو چه حرفا میزنی [نیشخند] حالا قضیه دانشگاه کرج چیـــــــــــه؟ نداشتیمـــــــــــا[قهر][شوخی] تونستی زنگ بزن تونستم زنگ میزنم[گل]

سودي

تنها بدین خاطر که دوست بدارم زاده شدم /خدای من این را میدانست /و پدران و مادرانی که /بدین سبب به زحمت هزار ساله افتادند /تنها برای آنکه دوست بدارم ،آمده ام

سودي

ارغوان /این چه رازیست که هر بار بهار /با عزای دل ما می آید /که زمین هر سال از خون پرستو ها رنگین است /وین چنین بر جگر سوختگان /داغ بر داغ میفزاید /ارغوان،پنجه خونین زمین /دامن صبح بگیر / و ز سواران خرامنده خورشید بپرس /کی بر این دره غم میگذرند؟..

سید عرفان

سلام دستت درد نکند خیلی زیبا بود واقعا به قول شما اگر نگیم نخندیم پیاز می‌شیم می گندیم امیدوارم همیشه شاد و آرام باشی. یا حق

آزاده از کلبه ی عشق

جالب بود ژوپی.خندیدم تو هم بیا پاپیتال های منو بخون قول می دم بخندی خیلی بی معرفتی هم دانشگاهی[ناراحت] .چرا به هم دانشگاهیت سر نمی زنی؟؟؟؟؟؟؟ همه ی بچه های دانشگاه کرج این طوری اند؟ -نه همشون نه.چون من که بی معرفت نیستم[چشمک] آها شاید همه بچه های دانشکده علوم این طوری اند؟ - نه همشون نه.چون من که بی معرفت نیستم[نیشخند] پس حتما همه ی بچه های زمین شناسی این طوری اند؟ -نمی دونم...شاید[شیطان] یه سری به من بزن دخترم[زبان]

داستانسرا(عمولی)

[[گل] [گل][گل][گل][گل] دعوتنامه عمولي [گل][گل][گل][گل][گل بدينوسيله از شما دوست گرامي دعوت ميشود تادرمنزل شخصي"عمولي"حضوربهم رسانيد "دختري كه فال ورق ميگرفت" حضورارزشمندتان رابه انتظار نشسته است[گل][گل][گل]

آریا

سلام زیباست [گل]سری هم به خونه من بزن[گل][گل][گل]

مریم

خیلی باحال بود.دقیقن بعضیا این مدلین[لبخند]

حامد

من که میدونم میخوای از همین بی معرفتا خواستگاری کنی [نیشخند]

پلنگ

ناراحت نباش من خودم میگیرمت.